Kpss Program Geliştirme

Program Geliştirme dersine ait konular aşağıda listelenmiştir. Lütfen gitmek istediğiniz ders konusunun üstüne tıklayınız.

Eğitim Türleri
Eğitimin İşlevleri
Milli Eğitimin Temel İlkeleri
Eğitim Programı
Öğretim Programı ve Müfredat Programı
Ders Programı ve Örtük Program 
Program Geliştirmenin Temelleri 
Felsefi Akımlar 
Eğitim Felsefesi Akımları
Konu Merkezli Program Tasarımları
Öğrenen Merkezli Program Tasarımları
Sorun Merkezli Program Tasarımları
Taba, Tyler ve Taba-Tyler Modelleri
Program Geliştirme Modelleri
Program Geliştirmenin Planlanması
İhtiyaç Belirleme Yaklaşımları
İhtiyaç Belirleme Teknikleri

Program Geliştirme Kpss’de  Eğitim Bilimleri soruları içerisinde yer almaktadır. Kpss bu alanla ilgili her yıl 12 soru sormaktadır. Ancak eğitim bilimleri soru sayıları bu sene değiştiği için bu dersin de soru sayıları buna paralel olarak değişecektir. Genelde memur adayları tarafından zor olarak nitelenen bu alan aslında o kadar zor değildir. Ancak sıkıcı olduğunu kabul edebiliriz. Bunun da soruların doğru cevaplama oranı arttığında ortadan kalkacağına inanıyoruz. Tüm bunlara ek olarak Kpss Eğitim Bilimleri konuları hemen hemen birbirleriyle bağlantılıdır. Bu yüzden diğer konuları iyi öğrenmeniz bu dersi daha iy anlayabilmenize, bu dersi iyi öğrenmeniz de diğer dersleri daha rahat anlayabilmenize olanak sağlar.

Program Geliştirme konuları; Temel kavramlar, Program geliştirme temelleri, eğitim programı tasarım yaklaşımları ve geliştirme modelleri, Program geliştirmenin planlanması, Program tasarısı hazırlama, Programın değerlendirilmesi ve geliştirilmesi ve Öğretim sürecini planlama gibi konulardan oluşmaktadır.

Herkese Başarılar.

1 Yorum Yapılmış: Kpss Program Geliştirme

  1. esra 25 Mayıs 2015 at 03:34 #

    program geliştirme sıkıcı ha? gelişim psikolojisi sıkıcı asıl.. ezberden yana sorgulamadan uzak olduğunuz anlaşıldı böylece…

Bir Cevap Yazın