8-Bin-Engelliye-Atama-Yapılacak-mı

8 Bin Engelliye Atama Yapılacak mı

Hükümetten binlerce engelli, şehit yakını ve yetime atama müjdesi gelirken, 8 bin dezavantajlı vatandaş kamuda işbaşı yapacak.

Hükümet, on binlerce engelli, şehit yakını, gazi, sivil terör mağduru ve yetimin kamuda işbaşı yapacağı süreci başlatırken, dezavantajlı grupta yer alan 8 binin üzerinde vatandaş kamuya atanacak.

Atamalar, 20 Mayıs tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı törenle gerçekleştirileceği bildirilirken, bu atamalarla birlikte kamuda işe başlayan engelli, şehit yakını sayısı 50 binin üzerine çıkacak. Devlet Personel Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘nın yaptığı planlama ile 20 Mayıs tarihinde engelli, şehit yakını, sivil terör mağduru, gazi ve çocukluklarının yanı sıra devlet yurtlarında koruma altında büyümüş 8 binin üzerinde kişi kamuda işbaşı yapmanın sevincini yaşayacak. Atamalar, engellilere özel geliştirilen sınav sistemi EKPSS ile şehit yakınları ile ilk kez sivil terör mağdurlarına sağlanan yasal haklar çerçevesinde yapılacak.

20 Mayıs’ta gerçekleştirilecek atamalar, 15-24 Nisan tarihlerinde başvuruları alınan EKPSS ve kura sonucuna göre istihdam edilecek engelliler, 13-24 Nisan tarihlerinde başvuruda bulunan Aile Bakanlığı’nın daha önce sosyal hizmet modellerinden yararlanan kişiler ile şehit yakınları, gazi, sivil terör mağduru ile vazife malullerini kapsıyor.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın