Atamalar-Ne-Zaman-Gerçekleştirilecek

Atamalar Ne Zaman Gerçekleştirilecek

Torba Yasa Kanunu İle yürürlüğe giren öğretmen atamaları maddesinde yapılan değişikliklerle birlikte 47 bin öğretmen kadrosu daha eklendi.

Yapılması hedeflenen yüzbinlerce öğretmen adayının umudu olan öğretmen atamalarında yapılan değişiklikler sonucunda 47 bin kişilik öğretmen kadrosu daha açıldı. Alınan karar doğrultusunda değiştirilen maddeler gereğince açılan öğretmen kadrolarının atamalarının ne zaman gerçekleştirileceği hala belirsizliğini korurken, öğretmenlere ayrılan 35 bin ve diğer hizmetlere ayrılan 2 bin 500 civarında atamanın 31 Aralık tarihine kadar yapılacağı açıklandı.
Şubat ayında gerçekleştirilen atamalardan ötürü 47 bin kişiye ayrılan öğretmen kadrosu açıklamalarına oldukça umutsuz bakan öğretmen adayları atamaların gerçekleştirilmesi halinde büyük sevinç yaşayacaklar.

2015 yılı içerisinde yapılması hedeflenen 47 bin öğretmen atamasına dair büyük heyecan yaşayan öğretmen adayları, atamaların ne zaman ve ne kadar sayıyla yapılacağına dair yetkili kurumlardan net bir açıklama beklerken, 7 Nisan

2015 tarihinde tatile girecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen maddeler ve atamalar hakkında ve en kısa sürede gerekli açıklamaların yapılarak soru işaretlerinin kaldırılması bekleniyor.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın