Bakan-Avcı-Atama-Sorularını-Yanıtladı

Bakan Avcı Atama Sorularını Yanıtladı

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bir canlı yayın programında merak edilen tüm sorulara ve eğitime ilişkin sorulara içtenlikle yanıt verdi.
Önce terminolojiden başlamak istediğini ifade eden Bakan Avcı, atanamayan öğretmenler konusu açıldığı zaman öğretmen olarak atanmak üzere bütün şartları yerine getirdiği halde her ne hikmetse Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmayan birilerinden söz ediyormuşuz gibi anlaşıldığını, Öğretmen atamasının her yıl yapılan KPSS sınavı ile yapıldığını belirtti.
Öğretmen adayı atamalarını bu düzenlenen sınav sonuçlarına göre yapıldığını belirten Bakan Avcı, her yıl olduğu gibi bu yıl da önümüzdeki Temmuz ayında KPSS sınavı yapılacağını, geçen yılda bu zamanlar yine aynı şekilde KPSS sınavı yapıldığını ifade etti.

Bu KPSS sınavına giren öğretmen adayları branşlarına göre kendi içlerinde bir puan sıralamasına alındığının altını çizen Bakan Avcı, örnek vererek fizik öğretmeni olmak için müracaat edenlerin KPSS puanlarına göre sıraya dizildiğini, o yıl da kaç fizik öğretmeni alınacaksa yukarıdan aşağıya doğru sayıldığını belirtti.  Nabi Avcı belirlenen sınıra göre de  fizik öğretmeni adayı olarak atandığını ifade etti.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın