Bakan-Çelik'ten-İşçilere-Müjde

Bakan Çelik’ten İşçilere Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, mevsimlik işçilere, üniversite mezunu işçilere ve kamuda çalışan 43 bin işçiye müjdeler verdi. Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalara üye yaklaşık 43 bin işçiyi kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü’nün imza töreninde ve katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yapan Bakan Çelik işçileri yakından ilgilendiren konular hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Mevsimlik işçilerin 5 ay 29 gün çalıştığını ifade eden Çelik, 6 ayı dolduranların da kadroya alındığını belirtti. Bakan Çelik, 5 ay 29 gün çalışan mevsimlik işçilerin çalıştıkları işyerinde ihtiyaç olması durumunda dışarıdan hizmet alımı değil bu işçilerin çalıştırılmasına dönük düzenlemeyi parlamentoya sunulacağına dair toplu sözleşmenin kayıt altına alındığını belirtti. Dolayısıyla işçilerin taleplerinin yerine geldiğini belirten Çelik, bu konunun hızlı bir şekilde yasalaştırılacağını da sözlerine ekledi.

Üniversite mezunu ama işçi statüsünde olan işçilerinde bulunduğuna dikkat çeken Çelik, bu konuyla ilgili önemli değerlendirmeler yapıldığını, söz konusu işçilerin sayılarının tespit edildiğini belirtti. Bu konuyla ilgili son düzenlemeyi yetiştiremediklerini belirten Bakan Faruk Çelik, bu işçilerin memur olarak görev yapmaları konusundaki düzenlemeyi de önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın