Engelli-Ataması-Yapılacak-mı

Engelli Ataması Yapılacak mı

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat’ta kamuya 4 bin engellinin atamasının yapılacağını söylerken toplam çalışan sayısının yüzde 3’ünün yasa gereği bu imkandan faydalanması geretiğini belirtti.
Engelliler Haftası dolayısıyla, Sorgun Engelliler Umut Derneği tarafından bu yıl 4’üncü Engelliler Şenliği düzenlenirken, şenliğe eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, daire amirleri, engelliler ve yakınları katıldı. Törende konuşan Bozdağ, 2002 yılında kamuda çalışan engelli sayısının 5 bin 777 iken, yapılacak 4 bin atamayla bu sayının 40 bini bulacağını belirtti.

Bozdağ açıklamalarının devamında, toplum içerisinde çalışarak anlının teriyle kendi geçimlerini, ailelerinin geçimlerini sağlamak isteyen engelli çalışanlara yeterli imkanların yeterince sağlanamadığını belirtirken, hükümet olarak çok ciddi kararları uygulamaları geçirmek amacıyla engelli çalışanların istihdamını çoğalttıklarını ifade etti.

2002 yılında Türkiye’de 5 bin 777 engelli memur kamuda çalıştığını belirten Bozdağ, kamuda çalışan engellilerin bir kotasının olduğunu, toplam çalışanın da yüzde 3’ü bulması gerektiğini ifade etti. 2 milyon 16 bin civarında çalışan olduğunun altını çizen Bozdağ, yüzde 3’ünün yani 60 bin 731 civarında engellinin yasa gereği bu kotadan istifade edip çalışması gerekli olduğunu belirtti.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın