MEB'den-Açıklama-Geldi

MEB’den Açıklama Geldi

1 Mayıs 2015 tarihli Bugün Gazetesi’nde 1800 müdür sınavsız alınacağına dair yayımlanan habere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalar yaptı.
Şube müdürlüğü atamaları ile ilgili mahkeme kararlarının tamamı Bakanlık tarafından uygulandığını belirten açıklamada, eğitim uzmanı olan kişilerin sınavsız millî eğitim müdür yardımcısı olarak atanması demek bütün il millî eğitim müdür yardımcıları ve ilçe millî eğitim müdürlerinin tekrar görevden alınması anlamına geldiğini bu iddia da tamamen hayal ürünü olduğu ifade edildi.
Ayrıca millî eğitim müdür yardımcıları için sınavla mülakat şartının olmadığını belirten ifadeler kullanılan açıklamada, atamaların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68. Maddesi kapsamında yapıldığını, 1800 kişinin ilçe ve il millî eğitim müdürü olarak seçimlerden önce atanacağı iddiası tamamen asılsız olduğu belirtildi.

Bakanlıkta 919 ilçe ve 291 il millî eğitim müdür yardımcılığı kadrosu bulunduğunu ve bunların toplamı 1800’e ulaşmadığı ifade edildi. Yalan haberde iddia edildiği gibi il millî eğitim müdürleri ile yapılan istişare toplantısında bu konunun hiçbir şekilde gündeme gelmediğini, Bakanlıkta il millî eğitim müdür yardımcılığı görevini vekâleten yürüten yöneticilerin kadrolarının ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde verildiği belirtildi.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın