MEB'den-Yönetici-Atamalarına-Düzenleme

MEB’den Yönetici Atamalarına Düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumu yönetici atamalarına yönelik yargı kararı için ilk adımı attı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun verdiği yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili ayrıntılı değerlendirmeyi yaptığı belirtildi.

Yürütme durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden illere talimat geldiği, talimata göre yargı kararının gereği olarak bitecek olan 2015 Okul Müdürlerinin görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme sürecinde ilçe müdürü, insan kaynaklarından sorumlu şube müdürü ve eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü değerlendirilecek okul müdürü ile en az 6 ay çalışmamışsa bu kişilerin değerlendirme puanlarının hesaba katılmamasının istendiği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı duyuruda müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı görevlendirmelerinin yönetmelikte düzenleme yapılıncaya kadar askıya alınmasını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı şu anda yürümekte olan süreç için gerekli adımı attığı ifade edilirken, geçen sene hak kaybına uğrayanlarla ilgili çalışmaların yapılacağı da belirtildi.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın