Memur-Sendikası’ndan-Açıklama

Memur Sendikası’ndan Açıklama

Memur Sendikası Genel Başkanı Günay Kaya memurların çalıştırılması ve maaşları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Memur Sendikası Genel Başkanı Günay Kaya memurların istihdamı ve maaşları hakkında birtakım açıklamalarda bulunurken, adaletin ve eşitliğin sağlanabilmesi için taşeron uygulamalarına bir an önce son verilmesi gerektiğini belirtti.

Memur Sendikası 5. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamalarda, çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini, Memur Sendikası ailesi olarak daima kardeşlik tarafında yer aldıklarını söyleyerek çözüm sürecinde ellerini değil gövdelerini taşın altına koyduklarını belirtti.

Kamu görevlilerinin haklarına da değinen Günay Kaya, kamu çalışanlarının mali sosyal ve özlük haklarının daha da güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Genel Kurul’da birçok konu üzerinde durulurken, bütçe disiplini ile adil paylaşım arasındaki dengenin adaletli bir şekilde gözetilmesinin gerektiğine de dikkat çekildi.

Memur Sendikası 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda bulunan Hak-İş genel Başkanı Mahmut Arslan’da 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Memur Sendikası ile birlikte Konya’da kutlayacağını bildirerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da düzenlenecek kutlamalara katılması için davet etti.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın