Merkez-Bankası’na-Mülakatla-Sözleşmeli-Sekreter

Merkez Bankası’na Mülakatla Sözleşmeli Sekreter

Merkez Bankası’na Ankara ve İstanbul’da görevlendirilmek üzere sözleşmeli sekreter alınacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Ankara ve İstanbul’daki merkezlerinde çalıştırılmak üzere sınavla sözleşmeli sekreter alacağını duyurdu. Adayların ön lisans programlarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerinden mezun olması, 2014 KPSS’den 70 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmaları ve İngilizce bilmeleri (2 yıl içinde YDS’den en az 70 puan almış olmak) gerekiyor. Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecek. Ayrıca başvuracak adayların 30 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor.

KPSSP93 puanı en yüksek olan 15 aday mülakata alınacak. Adaylar mesleğe uygunluk ve diğer açılardan gözlemlenecek. Mülakat performansları 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek. Komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı belirlenecek. 70 üzerinde puan alan adaylar başarılı sayılacak.

Mülakata katılmaya hak kazananlar ve sınavların yer, zaman ve sonuçlan Merkez Bankası’nın internet sitesi (www.tcmb-gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecek.

Başvuruların 16.02.2015 – 02.03.2015 tarihleri arasında Merkez Bankası internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından yapılması gerekiyor.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın