Mezun-Olacak-Öğretmenler-Atamaya-Karşı-Çıkıyor

Mezun Olacak Öğretmen Adayları Atamaya Karşı Çıkıyor

2015 Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan tüm yeni mezun olacak öğretmen adayları nisan ayında yapılacak olan 47 bin atamaya karşı çıkıyor. Sebep olarak 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yapılan atamalar gösteriliyor.
Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamaları kadro sayısını azaltması düşünülüyor.

Bu düşünce atanmak isteyen yeni mezun olacak öğretmen adaylarının önünde engel teşkil ediyor.

Nisan ayında yapılacak olan 47 bin öğretmen ataması kontenjanı için sunulan kanun tasarısı, daha genel kuruldan geçmeden atama bekleyen öğretmenler ile yeni mezun olacak öğretmen adayları arasında gerilimi arttırmış durumda.

Eylül’ de yapılan 40 bin öğretmen ataması ve Şubat ayı için ek 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmişti. Toplam olarak 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile 55 bin öğretmenin ataması gerçekleşmişti.

Şimdi dikkatler bakanlıktan gelecek yeni duyurularda. Yapılacak Nisan atamaları sonucunda yeni mezun olacak öğretmenlerin tepkisi oldukça merak ediliyor.

, , , , ,

1 Yorum Yapılmış: Mezun Olacak Öğretmen Adayları Atamaya Karşı Çıkıyor

  1. Fahri Yıldız 10 Mart 2015 at 18:01 #

    Atamaya tepki göstermek yanlış olur, sizlerde mezun olunca her atamayı dört gözle bekleyecek ve onlara hak vereceksiniz.Onlar mezun oldular ama hala babalarından harçlık alıyorlar,lütfen genç üniversitelilerimizi küstürmeyelim.

Bir Cevap Yazın