Öğretmenler-1-Mayıs’ta-Ek-Ders-Ücreti-Alacak-mı

Öğretmenler 1 Mayıs’ta Ek Ders Ücreti Alacak mı

Kutlanmasına az bir süre kalan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Cuma gününe denk gelmesi sebebi ile öğretmenler ek ders ücretlerini alamayacak.

Emekçinin dayanışma günü olarak her sene kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın hafta içi Cuma gününe denk gelmesi sebebiyle öğretmenler o haftaya ait olan ek ders ücretlerini alamayacakları belirtilirken, öğretmenlerin ortalama olarak 150 Türk Lirası civarında ek ders ücretini alamayacakları ifade edildi.

Türkiye’de 950 bin öğretmen bu yıl Kurban Bayramı ve yılbaşı gibi resmi tatillerden zarar etmesinin üzerine 1 Mayıs İşçi Bayramı’ndan da maddi yönden zarar edeceği, ek ders saatlerine ilişkin alınan karar doğrultusunda öğretmenlerin o haftaya ait ek ders ücretinden faydalanamayacağı ifade edildi.

Öğretmen başına hesaplanan tutar kapsamında ortalama olarak 150 Tür Lirası maddi kayba uğrayacak olan öğretmenlerin içerisinde meslek öğretmeni, sınıf öğretmeni ve branş öğretmenlerinin yer aldığı belirtildi.

Eğitim Sendikası Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, bu uygulama sebebiyle öğretmenlerin derse girdiği halde haklarını alamadığı ve bir an önce bu yanlışın düzeltilmesi talebinde bulundu.

, , , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın