Öğretmenlerin-Gözü-Nisan-Ayında

Öğretmenlerin Gözü Nisan Ayında

Öğretmen açığı son yapılan 15 bin atama ile de kapanmadı. Bir yanda atama bekleyen binlerce öğretmen, diğer yanda okullarda büyük öğretmen açığı var. Öğretmenler Nisan ayında 40 bin atama daha yapılmasını istiyor.

Ocak ayında yapılan 15 bin atamanın açığı kapatmakta etkili olmadığını savunan öğretmen adayları Nisan’da yapılacak atamaların binlerce öğretmen adayını ve ailelerini sevindireceğini, aynı zamanda eğitim kalitesini arttıracağını söylüyorlar. Öğretmen adayları ücretli öğretmenlik sisteminin sona erdirilmesini ve tüm öğretmenlerin kadrolu olmasını istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları ise Nisan’da atama yapılabilmesi için kanunla kadro ihdası gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Kadro ihdası için girişimler var ancak durum henüz tam netleşmedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında yapılacak görüşmelere göre kadro ihdasının torba yasaya eklenmesi gündemde.

Herkes Nisan’a odaklandı

Diğer memur adayları için de süreç işlemeye devam etmekte. Kamu kurumları ihtiyaç duydukları kadroları 20 Mart’a kadar Devlet Personel Başkanlığı’na iletecek, bu taleplere göre 16 – 24 Nisan tarihleri arasında memur alımları yapılacak. Özetle, öğretmen ya da değil, ön lisans, lise ya da lisans mezunu, tüm memur adaylarının gözü Nisan ayında.

, , ,

1 Yorum Yapılmış: Öğretmenlerin Gözü Nisan Ayında

  1. Okulönceci 22 Şubat 2015 at 18:05 #

    Nisanda 40.000 öğretmen atamasi olsun istiyoruz

Bir Cevap Yazın