Öğretmenlerin-Yer-Değiştirme-Sonuçları-Açıklanıyor

Öğretmenlerin Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme talepleri 20-26 Mayıs tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri üzerinden alındığı, sonuçların ise 29 Mayıs tarihine kadar açıklanacağı kılavuzla duyurulmuştu. Fakat yer değiştirme talepleri beklenenin çok üzerinde olduğu ve sonuçların 29 Mayıs tarihine yetişmeyeceği düşünülerek 1 Haziran itibariyle açıklanacağı Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden duyurulmuştu.

Öğretmenlerin 2015 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 26 Mayıs 2015 tarihinde sona erdiği, bu yıl 144 bin 335 başvuru yapılmış olup, bu yoğun başvurular sonucunda yaklaşık 20 bin öğretmenimizin başvurularının il millî eğitim müdürlüklerince inceleme ve onaylama işlemleri tamamlanmadığından, öğretmenlerin mağdur olmaması için onaylama işlemleri 29 Mayıs 2015 mesai bitimine kadar uzatıldığı duyuruldu.

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda atamaların 29 Mayıs 2015 Cuma günü yapılacağı bildirildiği, öğretmenlerin mağdur olmamaları sebebiyle il milli eğitim müdürlüklerinin onaylama işlemleri sonuçlandıktan sonra atamaların 1 Haziran 2015 Pazartesi günü yapılmasının planlandığı bildirildi.

 

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın