Polis-ve-Askerlerin-İzinleri-İptal-Olacak-mı

Polis ve Askerlerin İzinleri İptal Olacak mı

7 Haziran’daki genel seçimlere sayılı günler kala emniyet ve jandarma teşkilatlarında görev yapan tüm personeller için izinler iptal edildi.

İçişleri Bakanlığı, 7 Haziran seçimi için son viraja girilirken, ülke genelinde yaşanan olaylar ve siyasi arenada giderek yükselen tansiyonu da dikkate alıp beklemeye geçti.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Türkiye genelinde görev yapan tüm personel için izinler kaldırıldığı belirtilirken, bu doğrultuda emniyet teşkilatında görevli yaklaşık 280 bin polis ile jandarma teşkilatında görevli 220 bin asker 7 Haziran’a kadar izinsiz olarak çalışacağı ifade edildi.

Bu kapsamda alınan seçim güvenliği önlemleri doğrultusunda emniyet ve jandarma teşkilatlarındaki tüm personelden hassasiyet gösterilmesi talimatlarının verildiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, seçimler nedeniyle 81 ilin valisinin izinlerini de kaldırmıştı. Enerji Bakanlığı da, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanlarının izinlerini 7 Haziran seçimine kadar kaldırılmıştı.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın