POMEM'e-Giriş-Yönetmeliği-Değişti-mi

POMEM’e Giriş Yönetmeliği Değişti mi

POMEM yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulacak.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için, belirlenen taban puanın en az % 80’ini almış olmak, şartı aranacak.

Başvuruda bulunan adaylardan Başkanlıkça belirlenen miktarda sınav ücreti alınacağı ücretlerin Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırılacağı belirtildi. Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından sınav ücreti alınmayacağı bildirildi.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, şartı aranacağı belirtildi.

Sağlık testini geçen adayların fiziki yeterlilik sınavı tabi tutulacağı, bu sınavdaki kriterler erkek ve bayanlar için ayrı ayrı belirleneceği ve bu belirlemeyi daha sonra Başkanlığın yapacağı ifade edildi.

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı adayın KPSS puanının %30’u, fiziki yeterlilik sınavı puanının %30’u ve mülakat sınavı puanının %40’ının toplamından oluşacağı bildirildi.

 

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın