Sınavdan-Önce-Atama-Yapılacak-mı

Sınavdan Önce Atama Yapılacak mı

Atama bekleyen ve atamalara için seslerini duyurmak isteyen öğretmen adayları dün büyük bir eylem yaparak sınav öncesinde 40 Bin öğretmen ataması yapılması için eylem yaptılar.
Eylemde ilginç gösteriler sergileyen atama bekleyen öğretmen adayları 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavı gelmeden önce 40 Bin öğretmen ataması müjdesinin artık verilmesini istediklerini ve atamaların bir an önce yapılması gerektiğini vurguladılar.
Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı defalarca öğretmen atamalarının 2015 Ağustos ayında yapılacağını belirtse de bu öğretmen adaylarının 40 bin atamanın sınav öncesi atama yapılması konusunda baskılarını azaltmamış aksine artırmış gibi gözüktüğünü belirtirken, daha öncede belirtildiği gibi atamaların belli kurallara göre yapıldığını ve bu yöntem dışına çıkılamayacağını ifade etti.
Açıklamalarının devamında, Şubat ayında 15 Bin öğretmen ataması yapıldığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen adaylarının 15 bin öğretmen atamasının, bekleyen 300 Bin öğretmen için çok yetersiz bir sayı olduğunu her platformda dile getirdiğini ifade etti.
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın bu açıklamalarından sonra öğretmen adaylarının ne yapacağı merak konusu haline gelirken, atamaların sınavdan önce olacağı konusundaki umutlu bekleyişin sürdüğü bildirildi.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın