Taşeron-İşçiler-Çalıştırılacak-mı

Taşeron İşçiler Çalıştırılacak mı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik taşeron işçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamasında taşeron işçiler asıl işte çalıştırılamayacağını belirtti.
Bir takım temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçisi asıl işte çalıştırılamayacağını, eğer çalıştırılıyorsa karayollarında olduğu gibi karayollarının da kadroya ihtiyacının ve elemana ihtiyacının açık olduğunu bunlarında kadroya alındığını belirtti.
Atılan adımların çalışanı işsiz bırakmaması gerektiğini ifade eden Bakan Çelik işçiyi işsiz hale getirirlirse bunun vebalinden kurtulmanın mümkün olmadığını ve devlet yönetmenin mikrofondan nutuk atmaya benzemediğini ifade etti.
Çalışanı işsiz bırakmayacak program ve projeler üretmenin oldukça önemli olduğunun altını çizen Çelik, emeklinin maaşını alamadığını ve 15 günde 15 yasa çıkarılmasaydı emeklilerin maaşlarını alamayacağını belirtti. Çelik, memleketin kaynaklarını çoğaltıp pastayı, ekmeği büyütüp somunu oradan payı millete vermeyi doğru bulduğunu belirtirken, olmayan somunun millete verilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
Bakan Çelik, devlet yönetmenin çocuk oyuncağı olmadığını ifade ederken, enerji bakanının mazotun maliyeti konusunda bulunduğu indirim vaatlerine yönelik ”Herhalde vatandaş Tüpraş kuyruğuna girip bidonlarla Urfa’dan İzmit’e petrol getirecek.” diyerek böylesine önemli değerlendirmelerde bulunmanın yersiz olduğunu belirtti.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın