THY 2500 Yeni Personel Alıyor

THY 2500 Yeni Personel Alıyor

Türk Hava Yolları (THY) bu yıl 2.000 kabin ve kokpit personeli, 500 de pilot alımı yapacak. THY Genel Müdürü Temel Kotil, kurumun bir önceki yıla oranla % 16 büyüdüğünü belirterek, bu yıl da aynı büyümeyi yakalamayı amaçladıklarını söyledi.

THY’nin dünyada en fazla yurtdışı noktasına uçan havayolu şirketi olduğunu hatırlatan Kotil, “2015 yılı içinde daha da fazla noktaya uçmaya devam edeceğiz ve frekans derinliği sağlayacağız. Pazara daha çok hakim olacağız. Afrika’da 42 noktaya uçuyoruz, bu yıl uçuş ağımıza 8 nokta daha ekleyeceğiz.” dedi.

34 yeni uçak, 2500 yeni personel

THY‘nin bu yıl filosuna 34 yeni uçak katacağını bildiren Kotil, yıl sonu itibariyle uçak sayılarının 273’e yükseleceğini söyledi. Kotil “2015 yılı içinde yaklaşık 2 bin kişi, kabin ve kokpite görevlendirilmek üzere işe alınacak. Yıllık 500 pilot alımı da yapacağız” diye konuştu.

Türkiye’de boşta pilot kalmaması nedeniyle yabancı pilot istihdamı gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Kotil, ikinci pilot ihtiyacını ise kendi okullarından ve Türkiye’deki diğer okullardan karşıladıklarını söyledi.

Kotil, kurum olarak yaptıkları sınavlarla eleman ihtiyacının karşılandığını belirterek, sınavda başarı gösteren ve yabancı dil bilen kişilerin istihdam edildiğini kaydetti. Kotil, işe alımların yıl içine yayılarak gerçekleştirileceğini aktardı.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın