Türk-Büro-Sen-Meydanlara-Çıkıyor

Türk Büro-Sen Meydanlara Çıkıyor

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, iş güvencesi ve diğer taleplerini kamuoyuna ve hükümete duyurmak için 4 Nisan’da meydanlarda olacaklarını açıkladı.

Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş, tüm memurları iş güvencelerine sahip çıkmaya çağırarak Ankara’daki büyük eyleme destek vermelerini istedi. Sendikanın Kuşadası’nda gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Yokuş, AKP hükümetinin kamu çalışanının iş güvencesini ortadan kaldırarak, güvencesiz bir iş yaşamı meydana getirmek istediğini belirtti.

Yokuş, “Hükümet durmadan işçi memur ayrımının kaldırılması gerektiğini savunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da son açıklamaları bu yönde. Halbuki bir çok gelişmiş ülkede memurların hayat boyu garantisi bulunuyor. Örneğin Hollanda’da sözleşmeli çalışan oranı %1’i bile bulmuyor. ABD’deki başkanlık sistemini öven sayın Cumhurbaşkanı bu ülkedeki çalışanların % 90’ının hayat boyu güvenceli çalışanlar olduğunu bilmiyor mu acaba?” dedi.

Yokuş, yeni anayasa ile işçi – memur ayrımının ortadan kaldırılmasına, iş güvencesinin memurun elinden alınmasına izin vermeyeceklerini belirtti. İş güvencesine sahip çıkmak için 4 Nisan’da Ankara’da olacaklarını duyuran Yokuş, herkesi burada yapılacak büyük eyleme destek vermeye çağırdı.

 

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın