YDS (Yabancı Dil Sınavı)

YDS , yani Yabancı Dil Sınavına ait konular aşağıda listelenmiştir. Çalışmak istediğiniz konunun üstüne tıklayınız.

YDS Kelime Bilgisi Ölçme
YDS İngilizce Zamanlar - Tenses
YDS İngilizce Edatlar - Prepositions
YDS İngilizce Bağlaçlar - Conjunctions
Cloze Test - Boşluk Doldurma
YDS İngilizce Cümle Tamamlama Becerileri
Türkçe İngilizce - İngilizce Türkçe Çeviri
İngilizce Paragraf Anlama Becerileri YDS
İngilizce Diyalog Tamamlama YDS
YDS Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma
YDS Verilen Duruma Uygun İfadeyi Bulma - Situation
YDS Paragrafa Cümle Ekleme - Paragraf Soruları
YDS Paragraftan Cümle Çıkarma - Paragraf Soruları

YDS, TOEFL , e-YDS(Elektronik Yabancı Dil Sınavı), IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı),KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı), Yüksek Lisans programlarına ait yabancı dil sınavları gibi sınavlar ülkemizde yapılan dil sınavlarıdır. Bu alanda dershaneye gidemeyen, çalışmakta olup vakit bulamayan, özetlerle konuların üstünden geçmek isteyen ve sınava hazırlanan kardeşlerimiz için bu bölümü oluşturduk.

Son yıllarda devamlı değişiklik gösteren eğitim sistemine paralel olarak sınavlarda çıkan sorular da gün geçtikçe değişiklik göstermektedir. Bu yüzden hangi alana girerseniz girin diğer alanlarda çıkan yabancı dil sorularını da çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örneğin Lisans Yerleştirme Programına dahil olan YDS sınavında çıkan sorulara hakim olmak size KPDS sınavında avantaj sağlayacaktır. Her yıl sorular değişse de aynı yıl içinde farklı sınavlarda sorulan sorular birbirine benzer çıkabilmektedir. Bu bağlamda sitemizde de pekiştirme amaçlı sorulan sorular farklı sınavlardan farklı alanlardan sizlere sunulmaktadır.

Sınavların zorluk dereceleri birbirinden farklıdır. Örneğin bir TOEFL sınavı ile YDS sınavını bir tutmamız mümkün değildir. Peki TOEFL sınavına çalışan biri sitemizdeki konuları da çalışabilir mi? Elbette çalışabilir. Ancak bu hiçbir zaman yeterli olmamaktadır. Bu sadece belirtilen sınavlarla ilgili bir durum değildir. Yani zorluk ya da kolaylığıyla alakalı bir durum değildir. Bu yüzden başarılı olmak istiyorsanız her kaynaktan faydalanmalısınız. Kendinizi arı gibi düşünün lütfen. Her çiçekten bal alır bir arı. Tek bir çiçeğe, tek bir yere odaklanmaz. Böylece hala tarifi olmayan ve açıklanamayan bal çıkar ortaya. Yani belirtmek istediğimiz tek bir kaynağa odaklanmayın. Örneğin sadece sitemizden çalışmayın. O konu ile ilgili birçok kaynağı inceleyin. Farklı alanlardan farklı sorular çözün. Çalışmak tek başına yeterli değildir. Nasıl çalıştığınız ve ne kadar farklı alanlardan beslendiğiniz de önemlidir.

Şu anda sitemizde İngilizce konu anlatımı yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda Almanca ve Fransızca dersleri de eklenecektir. Yukarıda İngilizce konularına ve İngilizce sorularına ulaşabilirsiniz. Videolu ve yazılı olarak konu anlatımlarına ulaşabilir ve düşüncelerinizi, yorumlarınızı, isteklerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

, , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu sen yap

Bir Cevap Yazın